PSY Says, “I received young blood from musicians such as Zico and B.I for my 8th album”

سای چنین گفت: “از موسیقیدان هایی مثل زیکو و بی آی برای هشتمین آلبومم اکسیر جوانی دریافت کردم.”

سای بعد از وقفه ای طولانی مدت بعد از انتشار آخرین آلبومش، با هشتمین آلبومش بازگشت. برنامه ی اصلی برای بازگشتش، سال قبل بود ولی اتفاقاتی پیش بینی نشده سبب ِ به تعویق افتادن آلبومش شد.

سای برای بازگشت پس از وقفه ی ۱۸ ماهه چنین گفت:” اون موقع، فکر میکردم هیچکسی با من هیجانزده نشه، بخاطر همین انتشار البومم رو به تعویق انداختم. الان حس میکنم هستند کسایی که با من هیجان زده شن. یک شبه نمیتونی همه چیز رو درست کنی ولی مهم اینه برای کاری که دوست داری تلاش کنی و ازش لذت ببری. بخاطر همین تصمیم گرفتم آلبومم رو امروز منتشر کنم.”

آلبوم جدید سای با عنوان ۴*۲=۸ روز ۱۰ ماه مه ساعت ۶ منتشر شد. این آلبوم شامل ۱۰ ترک از جمله “new face” و “l luv it” است. این آهنگ ها همگی سراسر شوخی های سای وار و پر از انرژی هستند. موزیک ویدیو ها با همکاری افراد معروف و آهنگ ها با همکاری موسیقیدانهای مشهور است که همین امر انتظارات طرفداران موسیقی را بالا برد.

سای از داستان های نهان آلبوم جدیدش گفت: “این آلبوم کامل و شامل ۱۰ ترک است. آهنگ هایی که ساختم برای من قدیمی بودن. واسم زمان زیادی برد چون نمی خواستم آلبومم قدیمی بنظر بیاد. برای اهنگ “I LUV IT” وقتی زیکو و بی آی رو دیدم با حال و هوای اونا جور شدم و دلیل اینکه این آلبومم زمان زیادی گرفت این بود که به حال و هوای جوانی نیاز داشتم. وقتی با این جوونا کار میکردم پیشرفت رو تجربه کردم. بعد از اون بقیه ی ترک ها خودشون اومدن. من اینبار قصد نداشتم آلبوم کامل منتشر کنم ولی نظرم عوض شد.”

کار کردن با مو سیقیدان های جوان چیزهایی جدید به هشتمین آلبومش افزود اما هنوز هم استایل خاص سای مشهود است. ما در مورد عنوان هشتمین آلبوم و ترک هایش سوال کردیم.

دو ترک اصلی همراه با زیکو، لی بیونگ هیون و سون نائون

“I luv it” ، یکی از دو ترک های اصلی هشتمین آلبوم سای است، سای و زیکو این آهنگ رانوشته و سای، زیکو و یو گون هیونگ و پاپ تایم تنظیم کرده اند. این آهنگ، آهنگی جالب درمورد افکار سای برای” دوست داشتن چیزی” است. پارت های هوک و پانچ آهنگ ها سای را فریاد می زنند.

میوزیک ویدیو با همکاری لی بیونگ هیون است که تاثیر بسزایی داشت. سای گفت: “لی بیونک هیون فی البداهه دوست نداره، بخاطر همین تاحالا پیشنهاد هام رو رد میکرد. اما اینبار، درمورد شعرو آهنگ بهش توضیح دادم و بهش گفتم میتونه فکرکنه داره برای “inside men” فیلمبرداری میکنه. و آخرش بله رو گرفتم. او حتی تمام شعرو حفظ کرد. فهمیدم خیلی سخته وادارش کنم حضور داشته باشه ولی همین یه بار که بود خیلی تلاش کرد. حتی بعد از اینکه فیلمبرداری تموم شد، دوباره بخش های خوشو دید و گفت میشه دوباره انجامشون بده.”

آهنگ “new face” آهنگ طنز درمورد اشتیاق از دیدار فرد جدیدی است. رپ کردن سریع سای با بیت هماهنگ شد. ملودی و رپ حس کمی در خود داشتند ولی استایل سای مشهود بود. سای گفت:” این استایلیه که همیشه دوس داشتم انجامش بدم. این آهنگ خاص سای هست.”

موزیک ویدیو با همکاری سون نائون است. سای در اینباره گفت: “آهنگ درمورد دوست داشتن دختر جدیدی است. ما ازش خواستیم که حس کمتری توی صورتش باشه و اونم گفت خیلی سخته که نخنده. نائون حقیقتا توی میوزیک ویدیو در کنار من بهترینشو نشون داد. همون چیزی که برای هیونا و گاین بود.”

ترک های بخش اول: لی سونگ کیونگ، ته یانگ، آیکن( بابی و بی آی) جی دراگون و جی وای پی

سومین آهنگ با عنوان “last scene” با همکاری بازیگر لی سونگ کیونگ است. آهنگ پاپ آکوستیک که با صدای شیرین لی سونگ کیونگ و صدای گیتار شروع میشود. بی آی و سای شعر را نوشته اند، مفهوم آهنگ درمورد کاپلی است که در شرف بهم زدن هستند و روزهایی که خیلی همدیگر را دوست داشتند را بیاد می آورند.”

سای گفت: “بخاطر این آهنگ تصمیم گرفتم آلبومم کامل باشه. وقتی بخش کورس آهنگ رو تموم کردم، از بی آی خواستم بهش گوش کنه و اونم ازم خواست تا شعرش رو بنویسه من مراحل کار رو میدیدم و حس جدیدی داشتم. این آهنگ شروعی بود برای خیلی از آهنگ های بعدی. بعد از شنیدن آهنگ “my lips… warm like coffee” فهمیدم که صدای لی سونگ کیونگ خیلی خوب و شیرینه و فکر کردم که صدای خوبش با این آهنگ خوب میشه و ازش خواستم باهام همکاری کنه.”

“LOVE” آهنگی است که با صدای واضح آلات موسیقی و صدای قوی ته یانگ به خوبی باهم ترکیب شده است. پیام این آهنگ این است که بجای تنفر از همدیگر میشود همدیگر را  دوست داشت و مراقب همدیگر بود. رپ ساده ی سای و صدای شیرین ته یانگ برای جلب کردن توجه کافی است. سای در مور این آهنگ گفت: “این آهنگ عاشقانه ای نیست. این آهنگیه که میگه ما به عشق همدیگه نیاز داریم.”

در این آلبوم، آهنگی است که وای جی و جی وای پی همکاری دارند. جی وای پی با همکاری بی آی و بابی در نوشتن شعر “bomb” تلاش کردند. رپ پیچیده ی آنها به گوش خوب شنیده شد، و آهنگ دارای شعری گیرا در مورد سه فرد است که انفجار بمب را دوست دارند.

آهنگ “fact” با همکاری جی دراگون است. این آهنگ درمورد آنچه سای درمورد تصویر راز گونه اش حس میکند و نقد های مخالف اوست. خیلی برای شنونده ها شوکه کننده بود زیرا شعر صریح است. این آهنگ فرصتی است تا رپ طنز جی دراگون و توانایی تهیه کنندگی یو گون هیونگ را ببینیم.

آخرین آهنگ ” auto revese” باهمکاری تبلو. شعر این آهنگ نوستالژیک و درمورد نوار کاست است.

ترک های بخش دوم: حال و هوای خاص سای
ششمین ترک “we are young” است. آهنگی درمورد “امید” یکی از کلمه های خیلی کاربردی سای است. در بردارنده ی این پیام است که ما هنوز جوان هستیم و دوباره میتوانیم با صدای صادق سای و صدای واضح پیانو شروع کنیم. سای گفت، “این آهنگ همانند آهنگ “Celebrity” یا “It’s Art” احساساتی است، و من توانستم شعر را بنویسم بخاطر اینکه الان در ۴۰ سالگی هستم.”

آلبوم ترک های دیگر از جمله “Rock Will Never Die” و “REFUGE” دارد. آهنگ “Rock Will Never Die” هشتمین ترک این آلبوم و روح راک اند رل سای را نشان میدهد. آهنگ دارای تعادل بین کرس های قوی و ملودی های مردانه است. آهنگ “REFUGE” آهنگی است که تفسیر مُدرن سای از دهه ی ۷۰ و ۸۰ را نشان میدهد. سای گفت، “میدونم که چه توانایی دارم. همه ی آهنگ های این آلبوم برای مارکت کره هستند.”

Source: YG Life

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.